Gitara klasyczna Admira Virtuoso

VN:F [1.9.14_1148]
Brzmienie
Jakość wykonania
Wygląd
Komfort grania
Cena do jakości
Rating: 7.2/10 (23 votes cast)
Admira Virtuoso, 7.3 out of 10 based on 23 ratings
Rating: 5.00/5. From 1 vote.
Please wait...

Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko
Admira Virtuoso
Miniaturka gitary, wzmacniacza gitarowego lub efektu to obrazek PNG z przezroczystym tłem, maksymalne rozmiary 150px x 70px
Skopiuj kod BBcode i wklej do stopki forum:
Skopiuj kod HTML i wklej na stronę:

Gitara klasyczna Admira Virtuoso opinie

 1. Gitara bardzo dobra. Czy aktualnie można dostać lepsze w tej cenie – nie wypowiadam się, bo nie wiem. Sam kupowałem ten model kilka lat temu i kosztował coś koło 1200 zł (mniej więcej w tym okresie, w którym Admira Artista przeszła do klasy Superior czyli tej, w której znajduje się Virtuoso), teraz cena jest wyższa.

  Co mogę powiedzieć?
  Nie poleciłbym tej gitary początkującym. Dlaczego? Jest ona dość twarda to raz, dwa – trudno z niej wydobyć ładny dźwięk. Oczywiście jest to możliwe jak najbardziej i dźwięk jest bardzo ładny (do tego jeszcze wrócę później), jednak trzeba umieć go wydobyć. Pod tym względem Virtuoso jest jak nieśmiała dziewczyna – trudno z nią złapać prawdziwy kontakt od razu, jednak jeśli umiemy z nią postępować, odkryjemy, że ma wnętrze bogatsze od wielu innych, z pozoru wspaniałych osób.

  Aby opisać barwę dźwięku tej gitary, najlepiej po prostu napisać, że nadaje się dobrze do muzyki flamenco. Jest gitarą głośną, ma dźwięk ostry (ale ładny). Ma przy tym pewną wadę – mianowicie, basy nie są jak dla mnie wystarczająco głębokie. Wprawdzie głównie porównuję ją tutaj z Sombrą, której nazwy (Cień) naprawdę dobrze oddaje, czego możemy się spodziewać. Sombra ma basy soczyste, brzmiące. Z drugiej strony Virtuoso ma “pazur”. Jednak mój nauczyciel od gitary umiał wydobyć bardzo dobry bas z mojej Virtuoso i ja sam również to potrafię w sprzyjających okolicznościach (dużo ćwiczeń i odpowiednie paznokcie) – kłania się tu to, co napisałem w poprzednim akapicie – na tej gitarze trzeba umieć grać. Do Bacha (basy) wziąłbym mimo wszystko Sombrę, ogólnie zaś – Virtuoso.
  W mojej gitarze od jakiegoś czasu brzęczy 4 struna przy mocnym uderzeniu z góry.
  Klucze są bardzo dobre, właściwie przy przechowywaniu jej w futerale stroiłem raz na dwa tygodnie intensywnego grania!
  Stroi całkiem dobrze, choć wiadomo, zależy, kto czego oczekuje – myślę, że osoby wymagające i tak sprawdzą strój osobiście, zresztą, każdy egzemplarz pod tym względem może być inny.

  Po kilku latach tuż pod rozetą pojawiły się równoległe do słojów (ale nie pokrywające się z nimi) małe pęknięcia na lakierze – być może przez uderzanie w nie paznokciami – wprawdzie jestem przekonany, że tego nie robię, ale cóż, człowiek grał nieraz nie do końca trzeźwy, kto wie. Widocznie lakier w tej gitarze jest na tyle delikatny, że to wystarczyło.

  Ogólnie polecam, grałem na kilku innych gitarach (choć tańszych) i zazwyczaj było tak, że początkowo myślałem – kurdę, ta gitara jest przecież lepsza od mojej. Ale po chwili grania okazywało się, że ona nie jest lepsza, po prostu łatwiej się na niej gra z początku, a tak na prawdę ma o wiele mniej do zaoferowania.
  Reasumując:
  Wady:
  -po pewnym czasie struna D zaczęła brzęczeć przy bardzo głośnym graniu na pierwszych progach
  -mikro pęknięcia lakieru, jednak w miejscu, który może świadczyć o błędzie użytkowania
  -mało soczyste basy
  -twarda
  -wymaga wyczucia

  Zalety:
  – ma “pazur”
  -głośna
  -świetne, dość oryginalne brzmienie (a la flamenco)
  -gdy się ją wyczuje ma wiele do zaoferowania

  Polecam osobom o pewnym stażu.

  No votes yet.
  Please wait...
  VA:F [1.9.14_1148]
  Rating: +4 (from 4 votes)
 2. Bardzo dobre brzmienie i precyzja przy wykonaniu. Dobrze się gra i ładnie wygląda. Polecam !!!! :)

  Rating: 1.00/5. From 1 vote.
  Please wait...
  VA:F [1.9.14_1148]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Jaka jest Twoja opinia o Admira Virtuoso?Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko