Gitara akustyczna Epiphone EJ 200CE

VN:F [1.9.14_1148]
Brzmienie
Jakość wykonania
Wygląd
Komfort grania
Cena do jakości
Rating: 8.2/10 (79 votes cast)

Budowa gitary

Gitara akustyczna typu jumbo. Płyta wierzchnia wykonana jest ze świerku, a boki i tył z klonu. Gryf także jest klonowy z palisandrową podstrunnicą. Markery na podstrunnicy są w kształcie koron. Hardware w kolorze złotym. Na główce gitary zamontowane są złote klucze firmy Grover. Firmy tej przedstawiać nie trzeba, klucze trzymają znakomicie strój. Dostęp do pręta regulacyjnego gryfu możliwy jest przez zdjęcie klapki dokręconej na 3 śrubki znajdującej się nad siodełkiem gryfu. Cały korpus jak i gryf oklejony jest bindingiem, a dzięki temu „jeżdżąc” ręką po gryfie nie czujemy wystających progów. Progi nabite są dosyć solidnie i równo dzięki czemu struny praktycznie nie brzęczą. Przy mocniejszym uderzeniu twardą kostką coś zabrzęczy ale to dosyć wymuszony brzęk. Akcja strun jest dosyć niska, gra nie sprawia trudności.

Brzmienie

Brzmienia poszczególnych modeli na pewno się różnią jak to w przypadku gitar akustycznych i klasycznych.  Nie za dużo dołu ale wystarczy to do gry. Ładnie wyeksponowane są środkowe i górne częstotliwości co jest pewnie sprawą dużej ilości klonu użytego do budowy tej gitary.

Elektronika to E Sonic 2 z przystawką nanoflex(piezo) – pod mostkiem i przetwornikiem Shadow Nanomag umieszczonym pod gryfem. Wyprowadzone są 2 gniazda na duży jack. Jedno z gniazd umieszczone jest w zaczepie paska, a drugie obok. Jedno gniazdo daje nam sygnał stereo z przetwornika nanomag, a drugie gniazdo daje sygnały z dwóch przystawek z możliwością można je miksować ze sobą :
– nanomag i nanoflex(piezo) w mono(można je miksować ze sobą)
-sam nanoflex w stereo.
Przystawka E Sonic 2 jest zasilana dwoma bateriami płaskimi. Posiada także wbudowany stroik dzięki czemu można nastroić gitarę w każdej sytuacji. Wbrew opiniom że wbudowane stroiki niedokładnie stroją, mój stroi bardzo dobrze. Sprawdzałem to poprzez nastrojenie gitary wbudowany stroikiem i sprawdzenie stroju stroikami wskazówkowymi i komputerowymi.

Podsumowanie

Gitara jest naprawdę bardzo dobra i godna polecenia. Wszystko wykonane jest bardzo estetycznie i na wysokim poziomie jak na tą kategorie cenową.

Autor:
Nyrafas (Forum gitarzysci.pl)

Epiphone EJ 200CE, 8.2 out of 10 based on 79 ratings

Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko
Epiphone EJ 200CE
Miniaturka gitary, wzmacniacza gitarowego lub efektu to obrazek PNG z przezroczystym tłem, maksymalne rozmiary 150px x 70px
Skopiuj kod BBcode i wklej do stopki forum:
Skopiuj kod HTML i wklej na stronę:

Jaka jest Twoja opinia o Epiphone EJ 200CE?Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko