Gitara elektryczna CORT X6 GM

VN:F [1.9.14_1148]
Brzmienie
Jakość wykonania
Wygląd
Komfort grania
Cena do jakości
Rating: 7.1/10 (45 votes cast)
CORT X6 GM, 7.1 out of 10 based on 45 ratings
No votes yet.
Please wait...

Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko
CORT X6 GM
Miniaturka gitary, wzmacniacza gitarowego lub efektu to obrazek PNG z przezroczystym tłem, maksymalne rozmiary 150px x 70px
Skopiuj kod BBcode i wklej do stopki forum:
Skopiuj kod HTML i wklej na stronę:

Gitara elektryczna CORT X6 GM opinie

 1. CORT X6 – super wybór.
  Gram od 20 lat. Nie jestem żadnym wirtuozem. Kocham rocka w którym słychac ciekawe “wycinanie” i pomysł na muzykę, np w wykonaniu Extreme czy Lenny Kravitz’a. Gitarę Cort X6 kupiłem z pełną świadomością godzinami ogrywając w sklepach rózne instrumenty. Nie ma lepszego instrumentu w tym przedziale cenowym. Przetworniki X6 bija na głowę wszystkie standardowe przetworniki w gitarach które ogrywałem (Jackson, Washburn, Ibanez, epi, inne modele Corta i wiele innych gitar) testowanie i ogrywanie sprzętów trwało ponad4 miesiące. Wygrała X6. Jeżeli dodać do tego że tak wyposażona nowa gitara kosztuje poniżej tysiąca złotych a używaną można kupić w granicach 400 zł – X6 zmiata konkurencję i to w przedbiegach. Naprawdę polecam – nie ma się co zastanawiać. Jedna, jedyna inna gitara która mnie zainteresowała brzmieniowo to było jakieś epi SG ale to nie moja bajka: gruby gryf, stały mostek. W X6 jest fajnie działający floyd. Nie słuchajcie opinii tych co narzekają, co mówią że sam floyd kosztuje 1500 zł i wszystkie inne nie działają . G…. prawda i pranie mózgu przez marketing tzw. oryginalnych produktów. Zapewne sami nie grali w życiu z ruchomym mostkiem i powtarzają obiegowe opinie… Lepiej jest mieć dobrze wyposażoną gitarę niż źle, a konstrukcja floyd rose jest tak prosta że jako urządzenie musiałby być zrobiony z plasteliny by nie działać. Kłopotem dla świeżaków może być ustawianie floyda ale to jak jazda na rowerze: raz opanowana nie sprawia potem trudności. Stroić trzeba od struny A bo ona podlega największym obciążeniom naciągu. Nastrojony i zablokowany mostek typu floyd rose praktycznie się nie rozstraja i daje mnóstwo frajdy z grania. Mówię to jako wcześniejszy posiadacz 4 gitar takimi mostkami z których żaden nie był oryginałem made by Floyd Rose.
  Gitara ma silne brzmienie które potrafi przesterować wiele wzmacniaczy na kanale clean. Rozłączane cewki humbuckera przy mostku dają dodatkowe możliwości brzmieniowe. Sygnał środkowego singla jest silny i ciepły, humbucker przy gryfie też nieźle dudni. Sustain tej gitary jest wyjątkowo dobry.
  X6 ma bardzo wygodny gryf z progami jumbo. Wszystkie pozycje są łatwo dostępne. Przełącznik 5 pozycyjny jest w miejscu które niezbyt lubię ale to kwestia oswojenia ręki. Wolę gdy przełącznik jest pod potencjometrami – nie ma wtedy możliwości przypadkowego przełączania go ręką kostkującą.
  Klucze, mikrostroiki, śruby regulacyjne mostku działają precyzyjnie i bez zacięć. Gitara jest wykonana z drewna a nie z nie wiadomo czego.
  O brzmieniu gitary elektrycznej największym stopniu decydują przetworniki. Jeżeli komuś nie odpowiadają te fabryczne zawsze można je wymienić czy na coś tzw firmowego czy na nasze rodzime merliny o silnym sygnale, ale i tak fabryczneprzetworniki tej gitary biją na głowę wszystko to czego spróbowałem wśród innych gitar z przedziału cenowego 1000-1600 zł (oprócz wspomnianego wcześniej SG epi) i wszystkie te jakie miałem w swoich wcześniejszych gitarach (mensfeld, epiphone, ibanez, squire).
  Kluczem do właściwej oceny gitary jest wzmacniacz. Na wieży czy głośniczkach komputera to nie jest granie….
  Na początku miałem zajawkę na Jacksona JS32 ale po ograniu kilku odpadł- jego gryf leży mi znacznie gorzej w ręce, słabe przetworniki – generalnie przepłaca się za nazwę na główce gryfu i tak jest w wielu podobnych przypadkach.
  Jedynym dziwnym dla mnie elementem tej gitary jest sposób montażu górnego kołka od paska. Wymaga od ciasnego otworu w pasku i osoby nieco bardziej puszyste może uwierać w oponkę  chudzielcom porysować kości
  To czego nie wiek – jak ta gitara będzie wyglądać i grać za 4-5 lat….

  No votes yet.
  Please wait...
  VA:F [1.9.14_1148]
  Rating: +4 (from 4 votes)
 2. Cort X6, nie grałem na GM ale posiadam wersję czerwoną. Bardzo przyjemna gitara. Ustawienie przetworników w kolejności H.S.H jest dobrym rozwiązaniem dla osób potrzebujących mocnego rockowego zacięcia z przesterem. Ustawienie na ‘singlu’ daje ciepłego cleana, który uzupełnia typową grę solową. Gryf jest miękki, nieszeroki, co daje wysoki komfort grania zacnych solówek. Do tego oczywiście 24 progi i mostek typu Floyd Rose, co w połączeniu z dobrym efektem, daje niesamowitą frajdę z gry na tym właśnie wiośle. Gorąco polecam!!!

  No votes yet.
  Please wait...
  VA:F [1.9.14_1148]
  Rating: +5 (from 7 votes)

Jaka jest Twoja opinia o CORT X6 GM?Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko