Gitara elektryczna DBZ Barchetta LOTUS

VN:F [1.9.14_1148]
Brzmienie
Jakość wykonania
Wygląd
Komfort grania
Cena do jakości
Rating: 7.1/10 (12 votes cast)
DBZ Barchetta LOTUS, 7.0 out of 10 based on 12 ratings
No votes yet.
Please wait...

Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko
DBZ Barchetta LOTUS
Miniaturka gitary, wzmacniacza gitarowego lub efektu to obrazek PNG z przezroczystym tłem, maksymalne rozmiary 150px x 70px
Skopiuj kod BBcode i wklej do stopki forum:
Skopiuj kod HTML i wklej na stronę:

Gitara elektryczna DBZ Barchetta LOTUS opinie

 1. The Cataract Project

  Jeśli chodzi o gitarę, to na pewno ściga gitary większych marek z tej półki cenowej pod względem wykonania. Mam gitarę Ibanez serii SZ, również mahoniową, ze stałym mostkiem i przetwornikami typu humbucker, przeznaczoną ewidentnie na narzędzie dla gitarzysty rytmicznego i szczerze powiedziawszy nie jest ona o wiele lepsza od Barchetty.

  Zaskakująca jest waga instrumentu. Mahoniowe gitary ważą zwykle o wiele więcej. Jest to również niewątpliwa zaleta, bo nawet jeśli jest to jakaś specyficzna odmiana mahoniu, to brzmienie nie ucierpiało na tym.

  W modelu, który otrzymaliśmy największą wadą jest gryf, który może jest wygodny, ale nas nie specjalnie przekonuje. Jest to chyba kwestia gustu. Dla nas, oprócz dość dziwnego kształtu, jest zwyczajnie za gruby.

  Zaskoczyły nas natomiast przetworniki. Biorąc gitarę do rąk myśleliśmy raczej “yhy, przetworniki DBZ, na pewno badziewie”. Miło się zaskoczyliśmy. Nie wiem, na jakim modelu były one wzorowane ale wyszło to naprawdę dobrze, jak na tę klasę cenową.

  Na pewno bardzo rzuca się w oczy to, że jest…. różowa. I ma brokatowe odblaski. Kolor jest bardzo specyficzny, jest jednocześnie zaletą i wadą. Po raz kolejny – kwestia gustu. Osobiście z dziką przyjemnością wyszedłbym na scenę z taką gitarą i słuchał reakcji ludzi ;-)

  Wiem, że to nie zależy od dystrybutora, ale warto byłoby zakładać w gitarze domyślnie grubsze struny. Te są zwyczajnie za cienkie.

  Gitara na pewno nie trafi do wszystkich. Jest bardzo specyficzna, co może przyciągać i odstraszać jednocześnie. Śmiało poleciłbym ją jednak gitarzystom rytmicznym, którzy mają ograniczony budżet, a chcą mieć gitarę o nieprzeciętnym wyglądzie, bardzo dobrym wykończeniu i niezłym brzmieniu.

  Plusy:
  + wysoka jakość wykonania
  + ekstrawagancki wygląd
  + mała waga, szczególnie na gitarę wykonaną z mahoniu
  + dobry stosunek jakości wykonania i brzmienia do ceny

  Minusy:
  – dziwny gryf
  – ekstrawagancki wygląd

  No votes yet.
  Please wait...
  VA:F [1.9.14_1148]
  Rating: 0 (from 2 votes)

Jaka jest Twoja opinia o DBZ Barchetta LOTUS?Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko