Digitech RP 155

VN:F [1.9.14_1148]
Brzmienie
Jakość wykonania
Wygląd
Komfort grania
Cena do jakości
Rating: 8.0/10 (16 votes cast)
Digitech RP 155, 8.0 out of 10 based on 16 ratings
No votes yet.
Please wait...

Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko
Digitech RP 155
Miniaturka gitary, wzmacniacza gitarowego lub efektu to obrazek PNG z przezroczystym tłem, maksymalne rozmiary 150px x 70px
Skopiuj kod BBcode i wklej do stopki forum:
Skopiuj kod HTML i wklej na stronę:

Digitech RP 155 opinie

  1. Mam Digitecha RP 150, niewiele się rózni od 155, Kupiłem używanego za niewielkie pieniądze. Mam też Zoom G1X. W tym porównaniu więcej punktów przyznam dla Digitecha. Efekty które się w nim znajdują lepiej pasują do mojego ucha. Sa bardziej jakby naturalne. Ponadto zdecydowanie lepszy automat perkusyjny, bardzo ciekawe rytmy z możliwością przyspieszenia zwolnienia. Trochę się można pogubić na początku w sterowaniu tym cackiem, obsługa klawiszy trochę na początku jakby trudna. Dobranie tych wszystkich parametrów, ale w ww Zoomie, podobnie, jak się nie ma instrukcji to ciężko załapać jak, i co danym pokretełkiem ustawić. Ogólnie wielkiej rewelacji Digitech nie przedstawia ale jest wart swojej ceny i do pogrania i pochałturzenia jak najbardziej się nadaje.

    No votes yet.
    Please wait...
    VA:F [1.9.14_1148]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  2. Witam. Miałem wątpliwości co do produktów tejże firmy(poprzednie modele rp 50, 80 brzmiały tragicznie) ale się niezawiodłem… ba nawet byłem zaskoczony jak konkretnie to ustrojstwo brzmi. Po pierwsze szumy… niemalże żadne. Poprzednio miałem Behringer’a V-amp 2 i tam mimo również niezłego choć nie tak dobrego jak rp 155 brzmienia szumy były słyszalne. Trzeba było używać bramki szumów która niestety “cieła” sygnał. Tutaj z rp tego problemu nie ma. Dalej. Brzmienie przesterów. Śmiem twierdzić, że lepsze od POD 2.0(ogrywałem go również) nie mówiąć już o pocketach itp. chociaż od poda i Behringer był lepszy jeśli chodzi o distorcje hehe. Przestery brzmią soczyście, nie piaszczą są “prawdziwe” na tyle ile można powiedzieć o cyfrówce bo trzeba o tym pamiętać. Bez problemu można ustawić brzmienie AC piorun DC, ciemne brzmienie ala Pentagram, Black Sabbath aż po death/thrash’e. B rzmienia “czyste” tutaj używam ustawień fabrycznych są wystarczające jak dla mnie. Co do efektów modulacyjnych… nie włączam ich zbyt często. Czasami delay i jakieś tremolo lecz jest ich naprawdę dużo(min. 3 rodzaje każdego z efektów) więc jestem pewiem, że można znaleźć coś dla siebie. Automat perkusyjny. 60 schematów do wszelakiej regulacji prędkości i głośności. Looper z możliwością nagrania 20 sekund materiału. Poza standardowymi wyjściami mono i stereo mamy kabel USB. Dzięki niemu można pobawić się z programem X-Edit(do pobrania za darmo ze strony digitecha) m.in uaktualniać, ściągać ustawienia innych i udostępniać swoje. Cena za nówkę ok 370 zł. za używanego 280 zł. jedynym mankamentem jest brak polskiej instrukcji(ja dostałem tylko angielską jeśli ktoś ma pol. proszę o kontakt [email protected]) mimo to efekt jest dość prosty w obsłudze jeśli chodzi o ustawianie brzmienia i zapisywanie. Solidnie zrobiony. Wart swej ceny. POLECAM!!!

    No votes yet.
    Please wait...
    VA:F [1.9.14_1148]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Jaka jest Twoja opinia o Digitech RP 155?



Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko