Wzmacniacz Roland Cube 60

VN:F [1.9.14_1148]
Brzmienie
Jakość wykonania
Wygląd
Komfort grania
Cena do jakości
Rating: 7.1/10 (18 votes cast)

Roland Cube 60 – miałem okazję widzieć już co najmniej kilka ciekawych min słuchaczy po odpaleniu tego wzmacniacza gitarowego (jak również jego mniejszego brata – Cube 20X). Zaskakująca dynamika, szeroki wachlarz barw i sprawnie działająca sekcja efektów czynią z tego comba bardzo groźne narzędzie w rękach sprawnego wioślarza. Footswitch niestety trzeba będzie sobie dokupić, ale wtedy mamy już kontrolę nad zmianą kanałów, efektami i pozostaje nam tylko grać. Wzmacniacz jest poręczny i lekki (tylko 14,5 kg) – bierzesz pod pachę i śmigasz z nim na próbę, koncert czy też na lekcje. Pomimo tranzystorowych niby tylko 60 W – w tym przypadku jest to potężna moc, którą można poczuć w nogawkach już przy niewielkim odkręceniu pieca. Spora ilość symulacji, wyjście na dodatkową kolumnę oraz wyjście tuner out – przesądzają o funkcjonalności urządzenia. Jak najbardziej zasłużony pozytyw.

http://topguitar.pl/artykuly/222#page

Roland Cube 60, 7.1 out of 10 based on 18 ratings
No votes yet.
Please wait...

Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko
Roland Cube 60
Miniaturka gitary, wzmacniacza gitarowego lub efektu to obrazek PNG z przezroczystym tłem, maksymalne rozmiary 150px x 70px
Skopiuj kod BBcode i wklej do stopki forum:
Skopiuj kod HTML i wklej na stronę:

Wzmacniacz Roland Cube 60 opinie

  1. Wzmak jest fajny, bardzo uniwersalny, solidnej budowy przez to dość ciężki jak na swoją moc i gabaryty. Nie jest głośny… Nie wiem czy to kwestia użytego głośnika, czy prawie zamkniętej konstrukcji obudowy, bo jak na 60W nieco brakuje decybeli, ale… ma sporo basu, wyrównane brzmienie, cały zestaw efektów na pokładzie i symulacje wzmacniaczy do każdego gatunku muzyki. Bawię się nim w domu i tak się już przyzwyczaiłem, że nie zamieniłbym go na mniejsze pudełko, właśnie ze względu na to wyrównane pełne brzmienie, bez wrzeszczącego środka. Do grania stricte rockowej muzy na próbach ja bym go może nie polecał, choć da się i sporo kolesi gra, ale do rocka lepiej wziąć coś prostszego z bardziej otwartym tyłem i bardziej żrącym głośnikiem. C60 to jest pudełko do wszystkiego, do grania małych koncertów w pubach się nada, bo ma miły ton i nie wrzeszczy, no i jest naprawdę mocne, niezniszczalna obudowa i osłona głośnika. Taki Line6 przy Cube 60 jest miękki jak kartonik ;) Aha jeden minus to plastikowa nakrętka na wejściu jack gitary – wiem że potrafi się złamać, ale to jest pryszcz bo C60 jako całość jest świetnie zaprojektowany i solidny. Mnie się tam w nim nic nigdy nie złamało ani na próbie ani w domu.

    No votes yet.
    Please wait...
    VA:F [1.9.14_1148]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Jaka jest Twoja opinia o Roland Cube 60?Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko