T-Rex Alberta

VN:F [1.9.14_1148]
Brzmienie
Jakość wykonania
Wygląd
Komfort grania
Cena do jakości
Rating: 8.6/10 (1 vote cast)

Klasyczny overdrive. Regulacja: Gain to siła przesterowania, choć w tego typu urządzeniach o dużym przesterowaniu praktycznie nie ma mowy. Gałka Tone jest typowym płynnym regulatorem barwy, dzięki któremu w delikatny sposób możemy uwypuklić pewne pasmo gitary. Level to oczywiście głośność efektu.

Nie będę się rozpisywał, na czym polega działanie efektów typu overdrive czy distortion, nie ma znaczenia dla większości gitarzystów na świecie, czy przebieg obrazu sinusoidy na oscyloskopie ma ścięte wierzchołki, w jakim stopniu to ścięcie ma wpływ na brzmienie i czy to jest ładny obrazek czy nie. Jest nieładny, nawet bardzo brzydki i to jest właśnie piękne!!!

Alberta przypomina prawie do złudzenia „Króla Wszystkich Overdrive’ów”, czyli TS-808 Tube Screamera. Piszę „prawie”, bo opisywany przeze mnie efekt jest na pewno bardziej dynamiczny i ma pełniejsze pasmo.
Po podłączeniu do czystego brzmienia wzmacniacza testowego twarz śmieje się sama. Ciepły, kremowy ton, słodkie i śpiewne, typowe dla urządzeń lampowych składowe harmoniczne przywodzą na myśl najlepsze brzmienia Erica Claptona z ery CREAM czy Stevego Raya Vaughna.

Regulacja Tone działa znakomicie i dobrana jest tak, że możemy starannie dostroić się do używanej gitary i w rezultacie dysponujemy perfekcyjnym tzw. „Blues Tone”.

Dane techniczne:
Potencjometry: Gain, Level i Tone
Złącza: wejście Jack 6,3 mm, wyjście Jack 6,3 mm, DC Jack 2 mm
Zasilanie: 9-12 V DC lub bateria alkaliczna 9 V
Natężenie prądu: 20 mA
Waga: 500 g (w pudełku)

Autor: Piotr Łukaszewski
Tekst ukazał się w magazynie TopGuitar. Zaprenumeruj: http://topguitar.pl/zamow-prenumerate/

T-Rex Alberta, 8.6 out of 10 based on 1 rating
No votes yet.
Please wait...

Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko
T-Rex Alberta
Miniaturka gitary, wzmacniacza gitarowego lub efektu to obrazek PNG z przezroczystym tłem, maksymalne rozmiary 150px x 70px
Skopiuj kod BBcode i wklej do stopki forum:
Skopiuj kod HTML i wklej na stronę:

Jaka jest Twoja opinia o T-Rex Alberta?Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko