T-Rex Comp-Nova

VN:F [1.9.14_1148]
Brzmienie
Jakość wykonania
Wygląd
Komfort grania
Cena do jakości
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Comp-Nova to typowy kompresor gitarowy. Fabrycznie zdefiniowany do użycia z gitarą lub gitarą basową. Do obsługi mamy regulację Comp – jest to siła i głębokość kompresji brzmienia, gałka Attack, czyli szybkość reakcji kompresora i próg limitera, i Level – regulację głośności ogólnej efektu.

O działaniu kompresora gitarowego można pisać naprawdę wiele, lecz generalnie chodzi o to, by ujarzmić sygnał gitary, czyli sprawić, by dźwięki zbyt silne były ściszane, a dźwięki zbyt ciche regulowane tak, by wszystkim słuchającym wydawało się, że gitarzysta totalnie panuje nad swoim instrumentem. Mówiąc inaczej, chodzi o to, by urządzenie działało, a efektów jego pracy nikt poza samym grającym nie usłyszał.

Comp-Nova właśnie tak działa! Znakomicie niweluje impulsowe dźwięki gitary, szczególnie wyposażonej w pickupy typu single coil. Dźwięk jest pozbawiony typowego dla gitar typu Strat „strzału”. Przy dość głębokim ustawieniu kompresji możemy też wpłynąć na długość wybrzmiewania dźwięku czystego (stosowanie kompresora na dźwięku bardzo przesterowanym jest mniej uzasadnione, ponieważ ton przesterowany jest sam w sobie mocno kompresowany). I nawet w skrajnym ustawieniu gałek, gdzie dźwięk jest mocno „ściśnięty”, możemy odzyskać poziom głośności na gałce Level.

Tyle o działaniu, teraz brzmienie. Przyznam, że robi wrażenie: dźwięk jest czysty, ciepły i bardzo dynamiczny i – co najważniejsze – „przezroczysty” w barwie. Polecam tym, którzy kochają czysty, płynący z długim sustainem ton.

Dane techniczne:
Potencjometry: Comp, Attack i Level
Złącza: wejście Jack 6,3 mm, wyjście Jack 6,3 mm, DC Jack 2 mm
Zasilanie: 9-12 V DC lub bateria alkaliczna 9 V
Natężenie prądu: 20 mA
Waga: 455 g (w pudełku)

Autor: Piotr Łukaszewski
Tekst ukazał się w magazynie TopGuitar. Zaprenumeruj: http://topguitar.pl/zamow-prenumerate/

No votes yet.
Please wait...

Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko
T-Rex Comp-Nova
Miniaturka gitary, wzmacniacza gitarowego lub efektu to obrazek PNG z przezroczystym tłem, maksymalne rozmiary 150px x 70px
Skopiuj kod BBcode i wklej do stopki forum:
Skopiuj kod HTML i wklej na stronę:

Jaka jest Twoja opinia o T-Rex Comp-Nova?Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko