T-Rex Dr. Swamp

VN:F [1.9.14_1148]
Brzmienie
Jakość wykonania
Wygląd
Komfort grania
Cena do jakości
Rating: 9.4/10 (1 vote cast)

Dr. Swamp to efekt typu dwa w jednym, czyli overdrive lub distortion w jednym urządzeniu. Jego regulacja to: Gain A, Gain B, Tone i Level. To mój ulubiony efekt driver z rodziny T-Rex. Jest połączeniem dwóch poprzednio opisanych efektów: Alberta i Mudhoney. Mamy do dyspozycji wspólną regulację barwy Tone i wspólną dla obu opcji regulację głośności Level. Indywidualne włączniki i regulatory Gain A i Gain B dla efektów A i B. Opcja A bazowo przypomina overdrive Alberta, może z tą tylko różnicą, że pozycja maksymalna Gain A osiąga znacznie więcej przesteru niż analogiczna gałka w porównywanym urządzeniu. Reasumując: jest to klasyczny lekko „crunchy Vintage Sound” (nie potrafię inaczej oddać nazwy tego brzmienia). Natomiast opcja Gain B to w zarysie opisany wcześniej przester Mudhoney w pozycji Boost.

Pomysł na tego typu rozwiązanie wydaje się strzałem w dziesiątkę. Tak naprawdę mamy do dyspozycji niejako trzy barwy. Barwę samego wzmacniacza, gdzie nasz Dr. Swamp jest w pozycji Bypass, barwę, powiedzmy, półprzesterowaną podkładową – tor A, i barwę mocno przesterowaną solową – tor B . Przełączanie pomiędzy kanałami A i B, jak i opcja Bypass są możliwe z każdego trybu pracy używanego urządzenia. Od dawna szukałem uniwersalnego distortion, który mógłbym zabrać w podręczny bagaż i w każdych warunkach (np. bez mojego sprzętu) poradzić sobie z dźwiękiem gitary. Co za tym idzie… chciałbym go mieć!

Dane techniczne:
Potencjometry: Gain A, Gain B, Level i Tone
Złącza: wejście Jack 6,3 mm, wyjście Jack 6,3 mm, DC Jack 2 mm
Zasilanie: 9-12 V DC lub bateria alkaliczna 9 V
Natężenie prądu: 20 mA
Waga: 500 g (w pudełku)

Autor: Piotr Łukaszewski
Tekst ukazał się w magazynie TopGuitar. Zaprenumeruj: http://topguitar.pl/zamow-prenumerate/

T-Rex Dr. Swamp, 9.4 out of 10 based on 1 rating
No votes yet.
Please wait...

Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko
T-Rex Dr. Swamp
Miniaturka gitary, wzmacniacza gitarowego lub efektu to obrazek PNG z przezroczystym tłem, maksymalne rozmiary 150px x 70px
Skopiuj kod BBcode i wklej do stopki forum:
Skopiuj kod HTML i wklej na stronę:

Jaka jest Twoja opinia o T-Rex Dr. Swamp?



Zapisz się do newslettera

* indicates required Email * Imię Nazwisko